Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty spędza Ci sen z powiek? Nie masz pewności, czy Twoja wiedza jest wystarczająca, by zmierzyć się z tym wyzwaniem? Dobra wiadomość – masz jeszcze kilka miesięcy na przygotowanie i tylko od Ciebie zależy, jak dobrze wykorzystasz ten czas. Wystartuj już teraz i ciesz się pozytywnymi efektami na koniec.

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć – zapoznaj się z naszymi radami.

Postaw na systematyczność

Regularna nauka to podstawa. I lepsze efekty dostarcza codzienna mała dawka materiału niż kilkugodzinna sesja raz na kilka tygodni. Wygospodaruj w codziennym planie dnia przynajmniej kwadrans na spotkanie z matematyką i konsekwentnie się temu poświęcaj.

Odkryj swoje braki

Aby skupić się na tym, co sprawia nam największe problemy, warto wypełnić kilka testów lub przejrzeć podręcznik i wypisać wszystkie zagadnienia, które sprawiają największy kłopot – to na nich warto będzie skoncentrować większość uwagi, pozostałym tematom poświęcając jedynie trochę czasu na powtórki.

Pracuj z arkuszami

Systematyczne wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych nie tylko ułatwi określenie, z czym radzisz sobie lepiej, a co wymaga większych nakładów pracy, ale również pozwoli Ci nabrać wprawy w wypełnianiu testów, z jakimi przyjdzie Ci się mierzyć na prawdziwym egzaminie.

Wypracuj swój system

Praca z arkuszami egzaminacyjnymi powinna również umożliwić Ci wypracowanie własnego systemu nauki i pokonywania przeszkód. Dzięki temu odkryjesz, ile czasu potrzebujesz na przeczytanie i zrozumienie poleceń oraz zrozumiesz czy lepiej zaczyna Ci się od zadań prostszych czy trudniejszych (rekomendujemy tę pierwszą opcję).

Udaj się na dodatkowe zajęcia

Korzystanie z zajęć zorganizowanych to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na przygotowywanie się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Dla przykładu – nasz program Easy Math dla ośmioklasisty w 3×3 Ignatki zakłada nadrabianie braków, naukę tego, co potrzebne oraz przygotowanie do samej formuły egzaminu. Oprócz cotygodniowych zajęć zapewniamy także nadzór metodyczny, stały dostęp do dziennika on-line oraz konsultacje z metodykiem.

Zadbaj o swoje nastawienie

Ponieważ straszenie matematyką wciąż jest w naszym kraju bardzo powszechne, najpewniej jesteś jedną z osób, które boją się egzaminu ósmoklasisty, ponieważ nie wierzą we własne możliwości. Jeżeli już teraz zaczniesz systematyczną pracę nad opanowaniem materiału i pokonaniem własnych słabości, podejdziesz do egzaminu z matematyki z większym spokojem oraz przekonaniem, że wiesz, z czym się mierzysz i wiesz, jak działać skutecznie – a to już jest pierwszy krok do sukcesu.

Powodzenia!

Kontakt

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.