Nauka w małych grupach – jakie przynosi korzyści ?

Brak indywidualnego podejścia i traktowanie uczniów jak szarą masę to tylko jedne z kilku problemów, na jakie zwracają uwagę rodzice dzieci uczęszczających do tradycyjnych szkół. Funkcjonujący na całym świecie – w tym również i w Polsce – system nauczania nie może zostać tak po prostu zlikwidowany na rzecz lepszych rozwiązań, ponieważ byłoby to po prostu niewykonalne, dlatego warto docenić miejsca, w których proponowana jest nauka w małych grupach – zarówno jeśli chodzi o szkołę, jak i zajęcia pozaszkolne. A dlaczego jest to tak ważne? O tym w dzisiejszym wpisie.

Korzyści nauki i pracy w małych grupach

Jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia, które nie będą indywidualnymi korepetycjami, ale zagwarantują mu spokojny kontakt z nauczycielem – skorzystaj z zajęć pozalekcyjnych w odpowiednio przystosowanych do tego placówkach. 

W 3×3 Ignatki oferujemy zajęcia matematyczne dla dzieci od 5 do 14 roku życia, które odbywają się w kilkuosobowych grupach. Oto dlaczego takie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego dziecka:

 • Zarówno uczeń, jak i jego rodzic mają swobodny dostęp do osoby prowadzącej zajęcia. Nauczyciel daje dziecku wsparcie i gwarantuje indywidualne podejście, dzięki czemu komfort nauki jest dużo większy, a uczeń nie jest prowadzony za rękę i nie musi maszerować w rytmie narzuconym przez system, tylko uczy się samodzielnego myślenia i poszukiwania własnych dróg. Rodzic z kolei bez problemu dowie się, jakie postępy robi jego dziecko czy też jak może je wspomóc we własnym zakresie.
 • Uczestnicy zajęć w niewielkich grupach mają ze sobą bliski kontakt i jednocześnie potrafią ze sobą współpracować, jak i zdrowo rywalizować, jeśli poczują taką potrzebę.
 • Dużo  łatwiej jest dostosować poziom zajęć do umiejętności i preferencji kilkuosobowej grupy niż trzydziestu indywidualności.
 • Nauczyciel może na bieżąco monitorować postępy wszystkich podopiecznych, ponieważ ma z nimi stały kontakt i nie jest przytłoczony nadmiarem osób do poprowadzenia.
 • Dzieci mogą swobodnie się ze sobą komunikować, budować więź i nawiązywać relacje, a także uczestniczyć w ciekawych zabawach, grach i nietypowych aktywnościach.
 • Zajęcia są ciekawsze, bardziej różnorodne i dynamiczne.
 • Kameralna atmosfera skłania do dzielenia się wątpliwościami i zadawania pytań oraz przedstawiania własnych rozwiązań.
 • Każdy ma szansę się wykazać i jednocześnie zaangażować we wspólne działania. To buduje pewność siebie, ale też motywuje do działania.
 • Tempo zajęć jest dostosowane do wymagań grupy, a nie narzucone z góry.
 • Otoczenie, w jakim odbywają się lekcje, jest przyjazne i bardzo doceniane zarówno przez uczniów, jak i rodziców.
 • Uczestnicy mają zapewniony dostęp do materiałów najwyższej jakości oraz do nauczycieli o ogromnej wiedzy i niezbędnym doświadczeniu.
 • Ceny zajęć grupowych są niższe niż w przypadku indywidualnych korepetycji.

Wymieniliśmy 12 najistotniejszych powodów, które decydują o tym, że zajęcia dodatkowe w małych grupach cieszą się tak dużym powodzeniem. Jeśli chcesz wesprzeć swoje dziecko, pamiętaj o tym, by w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jego osobiste preferencje. Tylko w takim przypadku nauka będzie efektywna, inspirująca i stymulująca.

Dowiedz się również, dlaczego nie warto straszyć dzieci matematyką oraz poznaj 3 sposoby na dwa razy szybsze opanowanie materiału z matematyki.

Kontakt

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.